AMIS ET COMPAGNIE

amis

Autorzy: Samson Colette

Wydawnictwo: Clé International

Metoda składa się z 4 części. Zawartość poszczególnych części kursu odpowiada poziomom od A1 do B1 zgodnie z Europejskim systemem opisu kształcenia językowego.

Pierwszy zestaw podręczników umożliwia  zarówno rozpoczęcie jak i kontynuację wcześniej rozpoczętej nauki języka, np. z serią Alex et  Zoé.

Motywem przewodnim każdego tomu serii jest jedno z dzieł literatury francuskiej, przedstawione w postaci mangi i komiksu. I tak w pierwszym tomie przedstawiono Trzech Muszkieterów Aleksandra Dumas, w drugim Nędzników Victora Hugo, a w trzecim opowiadania i nowele Guy de Maupassant`a.

Na końcu podręcznika umieszczono listę zwrotów przydatnych w komunikacji codziennej, opis zasad wymowy i akcentowania oraz prezentację najważniejszych zagadnień gramatycznych wraz z tabelą odmian podstawowych czasowników.

Do podręcznika dołączony jest polskojęzyczny miniprzewodnik dla ucznia.